چهارشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۵, ۱۹:۳۰
 
 

اخبار

کاهش آمار مرگ افراد مرتبط با کار در سطح کشور

کاهش آمار مرگ افراد مرتبط با کار در سطح کشور
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در سال ۹۱ تعداد یک هزارو ۷۹۶ نفر جان خود را در ارتباط با کار از دست دادند، اما این آمار در سال ۹۴ به یک هزار و ۴۹۰ نفر رسید.

علی ربیعی صبح پنج شنبه در همایش بررسی و تحلیل قانون مشاغل سخت و زیان آور گفت : ثمره در کنار هم بودن کار و رفاه اجتماعی هماهنگی، انتقال دانش و استاندارد کردن رویه های کاری است که امروز در این در این همایش محقق شده است و این تنها سیاستی است که به موفقیت خواهد رسید.

وی با اشاره به هفته وحدت گفت: هفته وحدت از ضرورت وحدت کارگزاران دولتی در وزارت بهداشت، قوه قضاییه و وزارت کار در راستای کارآمدی بیشتر در جامعه خبر می دهد.

وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی یادآور شد: رسالت دین اسلام نجات انسان ها و تحقق زندگی سالم برای آنان است و اخلاق و کرامت انسانی از ویژگی های پیامبر اکرم است که در ذهن ها متبادر می‌شود و امروز جامعه نیازمند پایبندی به این ویژگی‌ها است.

ربیعی گفت: صیانت از حقوق کارگران و چگونگی همراهی و حفظ حقوق کارفرمایان در کنار حفظ حقوق کارگران از اهداف برگزاری این همایش است و هدف اصلی ما بیم زدایی از زندگی ۴۰ میلیون ایرانی است.

وی ادامه داد: سازمان تامین اجتماعی کارکرد های زیادی می تواند داشته باشد، اما هنوز به اهداف خود درباره این موضوع نرسیده است و به رسالت خود دست نیافته است.

وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه دفترچه بیمه و مستمری دادن تنها رسالت سازمان تامین اجتماعی نیست، گفت: ساماندهی و افزایش کیفیت زندگی مردم ثمره ای است که تامین اجتماعی در حرکت خود به سوی توسعه نیازمند دست یابی به آن است.

ربیعی افزود: افزایش خدمات رسانی برای شاغلین در مشاغل سخت، دقت در انتخاب مشاغل سخت و در نظر گیری منفعت بنیادی کارگاه ها و زمان بندی برای افزایش کیفیت زندگی کارگران از جمله اصولی است که در این راستا وزارت کار مورد توجه قرار داده است.

وی ادامه داد: در سال  ۹۱ تعداد یک هزارو ۷۹۶ نفر جان خود را در ارتباط با کار از دست دادند، اما این آمار در سال ۹۴ به یک هزار و ۴۹۰ نفر رسید و تلاش ها باید در این راستا همچنان ادامه یابد تا ما شاهد محو مرگ خاموش از زندگی کارگران باشیم و آنان در دوران بازنشستگی از زندگی سالمتری برخوردار باشند و درد و رنج مهمان لحظه های بازنشستگی آنان نباشد.

اداره کل بازرسی کار
۲۸ آذر ۱۳۹۵ ۰۹:۴۸

نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


 

ابزار