اخبار

برگزاری همایش یک روزه بازرسان کار و مسئولان ایمنی استان گیلان با شعار «صیانت از نیروی انسانی؛ حمایت از کالای ایرانی»

برگزاری همایش یک روزه بازرسان کار و مسئولان ایمنی استان گیلان با شعار «صیانت از نیروی انسانی؛ حمایت از کالای ایرانی»

همایش یک روزه بازرسان کار و مسئولان ایمنی استان گیلان با حضورعلی مظفری، مدیرکل بازرسی کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمود ایزددوست، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان و بازرسان کار و مسئولان ایمنی آن استان و جمعی از کارفرمایان و نمایندگان تشکلات کارگری و کارفرمایی و انجمن های صنفی استان گیلان در روز سه شنبه مورخ 97/2/18 برگزار گردید.

در این گردهمایی پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران، آقای مهندس اکبرنیا، رئیس اداره بازرسی کار استان گیلان ضمن خوش آمدگویی به مدعوین و ارائه گزارش عملکرد سال 1396 آن استان، سخنانی درباره اهمیت مقوله ایمنی و لزوم تعامل مسئولان ایمنی با بازرسان کار بیان نمود و در ادامه ایزددوست، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان با اشاره به وجه تسمیه امسال که توسط مقام معظم رهبری با عنوان سال حمایت از کالای ایرانی و ارتباط مستقیم آن با صیانت از نیروی انسانی و منابع مادی و معنوی کشور، بر اهمیت نقش بازرسان کار و همکاری و تعامل مسئولان ایمنی با ایشان در راستای ارتقای سطح ایمنی کارگاه ها و کاهش حوادث ناشی از کار تأکید نمودند.

سخنران اصلی این همایش مدیرکل بازرسی کار و دبیر شورای عالی حفاظت فنی نیز ضمن ارائه گزارش عملکرد بازرسی کار کل کشور و تثبیت نرخ حوادث در سال گذشته،عملکرد آماری استان گیلان را در مقوله کنترل و کاهش حوادث ناشی از کار برتر از متوسط کشوری دانست و بر لزوم تسری نگاه صحیح به مسئله ایمنی به عنوان مقوله سرمایه گذاری در کارگاه های آن استان تأکید نمود و خواستار همکاری کلیه دستگاه های اجرایی برای بالابردن سطح ایمنی کارگاه ها و کاهش حوادث ناشی از کار گردید. در این میان ایشان با ذکر آخرین آمار جهانی حوادث و بیماری های شغلی که توسط سازمان بین المللی کار منتشر شده است بر لزوم ارتقای فرهنگ ایمنی کار در کشور تاکید کرد. مظفری از آیین نامه های ایمنی و بهداشت کار به عنوان راهنمای کاربردی برای کارفرمایان و کارگران در ارتقای ایمنی محیط کار یاد نمود و با تشریح ظرفیت آیین نامه بکارگیری مسئولین ایمنی در کارگاه ها از آن به عنوان یکی از مهمترین ارکان ارتقای ایمنی کار در کشور ذکر کرد.

در ادامه همایش، دکتر وطنی، استاد HSE دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان، بر اهمیت پیگیری مقوله ایمنی به صورت علمی و براساس روشهای دقیق ارزیابی ریسک از طریق ارتباط نزدیک مسئولان ایمنی با کارفرمایان تأکید نمود.

 

در پایان همایش، از خانواده مرحوم دکتر عبدی، بازرس کار فقید استان گیلان و همچنین تعدادی از بازرسان کار بازنشسته آن استان، مسئولان ایمنی و حامیان برگزاری همایش تقدیر به عمل آمد.

 

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۲۱:۲۵

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید