اخبار

همراهی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیر روابط کار استان مازندران با رییس بازرسی کار آن استان در بازرسی از معدن زغالسنگ سامان سوادکوه

همراهی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیر روابط کار استان مازندران با رییس بازرسی کار آن استان در  بازرسی از معدن زغالسنگ سامان سوادکوه
بازرسی از تونل شماره 8 (بهره وران) معدن زغالسنگ سامان سوادکوه در استان مازندران توسط بازرسان کار

در راستای بازرسی های هدفمند از معادن، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با همراهی مدیر روابط کار، رییس اداره بیمه بیکاری، رییس اداره بازرسی کار، رییس اداره سوادکوه و رییس اداره روابط عمومی آن اداره کل از تونل شماره 8 (بهره وران) معدن زغالسنگ سامان سوادکوه، بازدید نمودند.

اصغری،  مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مازندران خاطر نشان کرد: در سال گذشته حدود 90 بازدید توسط بازرسان کار از معادن زغالسنگ در راستای اجرای طرح بازرسی های هدفمند از کارگاههای پرخطر صورت گرفته است و این مهم در سال 97 با شدت بیشتری دنبال خواهد شد.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مازندران با اشاره به سیاست های اداره کل بازرسی کار مبنی بر ارتقای ایمنی در محیط های کار و  رعایت استانداردهای لازم برای ایمنی معادن و کارگران و معدنکاران افزود: بازرسان کار در سطح استان در حال اجرای طرح بازرسی هدفمند از کارگاههای پرخطر هستند و تا کنون بازدیدهای زیادی را انجام داده اند.
وی ادامه داد: نواقص به صورت مکتوب به معادن و کارگاههای پرخطر ابلاغ می شود و کارفرما موظف به رفع نواقص می باشد و در غیر اینصورت طبق ماده 105 قانون کار، این اداره کل و ادارات شهرستانهای تابعه بدون هیچ اغماضی اقدام به پلمپ کارگاه های نا ایمن خواهد کرد . در سال گذشته تعداد 3 معدن توسط بازرسان کار بدلیل عدم رعایت موازین ایمنی تعطیل گردید.
اصغری افزود: پتانسیل بسیار خوبی در معادن مازندران وجود دارد که اگر با رعایت اصول ایمنی همراه باشد شاهد وضعیت مطلوبی خواهیم بود. خوشبختانه با فشارهای اعمال شده در چند سال اخیر در کارگاههای استان شاهد افزایش ضریب ایمنی کار هستیم.


۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۸:۰۲
اداره کل بازرسی کار |

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید