اخبار

برگزاری نخستین المپیاد سراسری ایمنی کار کشور با پیام مدیر کل بازرسی کار

برگزاری نخستین المپیاد سراسری ایمنی کار کشور با پیام مدیر کل بازرسی کار

نخستین مرحله المپیاد سراسری ایمنی کار کشور با پیام مدیر کل بازرسی کار و دبیر شورای عالی حفاظت فنی در سراسر کشور آغاز شد.

متن پیام صوتی ایشان در این رویداد به شرح ذیل است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

همکاران گرامی، مسئولین ایمنی کارگاه های کشور

خداوند یکتا را سپاس می دارم، که ایران اسلامی از وجود دلسوزانی همچون شما بهره مند است که خردمندانه تلاش دارند تا با حفظ و صیانت از منابع انسانی و مادی کشور زمینه توسعه و پیشرفت میهن اسلامی را فراهم نمایند.

 بی­ تردید داشتن حق کار در شرایط ایمن و محیطی سالم یکی از مولفه ­های کار شایسته محسوب می­ شود و هر کارگر سزاوار آن است که در محیطی فاقد تنش از نگاه ایمنی و سلامت کار فعالیت نماید.

سازمان بین­ المللی کار (ILO) در سال 2017 میلادی میزان آسیب ­های جانی ناشی از حوادث و بیماری ­های شغلی در جهان را حدود 78,2 میلیون نفر در سال برآورد کرده است که از این تعداد حدود  4,2  میلیون نفر به دلیل بیماری­ های شغلی و حدود  000,380  نفر نیز در اثر حوادث ناشی کار جان خود را از دست می­دهند.

امروزه دیگر نیک می­ دانیم، در دنیای مدرن ارزش دارایی ­های ملت­ ها نه منابع و ثروت ­های خدادادی بلکه منابع انسانی کارآمد و سالمی است که موتور محرک اقتصاد ملی و زمینه­ ساز توسعه اقتصادی و اجتماعی را فراهم می­ آورد.

در این راستا ملل مختلف به رغم داشتن ارزش ­های فرهنگی ویژه­ خود، ارتقای فرهنگ ایمنی کار را به عنوان ارزش  مشترک انسانی دانسته و سرمایه ­گذاری در آن را یک ضرورت می­ دانند.

امیدوارم حضور فعال و پویای شما در این آزمون کشوری، زمینه هم افزایی و مشارکت دست اندرکاران حوزه ایمنی کار کشور را فراهم آورد.

 

علی مظفری

مدیر کل بازرسی کار و دبیر شورای عالی حفاظت فنی

 

 

 

۲۲ تیر ۱۳۹۷ ۱۰:۴۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید