اخبار

مدیرکل بازرسی کار در مصاحبه با شبکه خبر: بازرسان کار به رغم محدودیت های موجود از جان برای نظارت بر کارگاه های کشور مایه گذاشتند

مدیرکل بازرسی کار در مصاحبه با شبکه خبر: بازرسان کار به رغم محدودیت های موجود از جان برای نظارت بر کارگاه های کشور مایه گذاشتند

مدیرکل بازرسی کار در مصاحبه با شبکه خبر: بازرسان کار به رغم محدودیت های موجود از جان برای نظارت بر کارگاه های کشور مایه گذاشتند.

علی مظفری، مدیرکل بازرسی کار با حضور در مصاحبه زنده خبری در شبکه خبر، ضمن تشریح اقدامات صورت گرفته توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص پیشگیری از بیماری کرونا در کارگاه های کشور گفت: بازرسان کار به رغم محدودیت های موجود از جان برای نظارت بر کارگاه های کشور مایه گذاشتند تا نقش خود را در کنترل بیماری کرونا ایفاء کنند.

مظفری با تشریح ساختار پیش بینی شده در فصل چهارم قانون کار و تفکیک وظایف نظارتی در حوزه ایمنی و بهداشت کار به ترتیب برای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: از زمان انتشار خبر شیوع بیماری کرونا در کشور، تدوین دستورالعمل های پیشگیری و مبارزه با کرونا در دستور کار قرار گرفت و در این راستا دو دستورالعمل تخصصی توسط وزارت بهداشت و همچنین یک توصیه نامه عمومی برای پیشگیری از بیماری گرونا در محیط های اداری و صنعتی تدوین و به واحدهایی اجرایی ابلاغ شد.

در همین راستا کلیه تجمعات و گردهمایی های تشکلات کارگری و کارفرمایی لغو گردید و همچنین ساختار حضور و غیاب بیمه بی کاری برای کارگران مشمول که طبق روال بر مبنای ثبت اثر انگشت صورت می گرفت، متوقف و بر اساس روش های سنتی تغییر یافت.

همچنین بازرسان کار تشدید نظارت های را در کارگاه های مشمول در دستور کار قرار دادند و در این خصوص بر تحویل تجهیزات حفاظت فردی توسط کارفرمایان به کارگران توجه ویژه شده است.

دبیر شورای عالی حفاظت فنی در بخش دیگری از گفتگوی خود با شبکه خبر سیمای جمهوری اسلامی ایران، ضمن تشریح موضوع کارهای سخت و زیان آور و بازنشستگی پیش از موعد کارگران؛ به شرایط برخورداری کارگران از مزایای این قانون اشاره کرد و به پرسش های مطروح پاسخ داد.

۱۷ اسفند ۱۳۹۸ ۰۱:۳۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید