اخبار

ضرورت حمایت از کارگران خطوط تولید برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا

ضرورت حمایت از کارگران خطوط تولید برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا
ه گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، "حاتم شاکرمی" ، عصر امروز (سوم اردیبهشت) در جریان بازدید از  شرکت بزرگ لبنیاتی " پگاه " ، با بیان اینکه برای نظارت بر اجرای پروتکل های بهداشتی از ظرفیت بیش از 19هزار و 500 کمیته حفاظت فردی بهره گرفته  شده است، گفت: علاوه بر اینها تعداد 900 نفر بازرس کار هم  برای انجام بازرسی ها فعال شده اند و اگر در یک مورد پروتکل ها رعایت نشود اقدامات قانونی را بعمل خواهند آورد و در صورتیکه موارد احتمالی عدم رعایت این پروتکل ها دیده شود راهکارهای لازم قانونی برای پیگیری این تخلفات دیده شده که این ظرفیت در قانون وجود دارد.
شاکرمی با بیان اینکه از وظایف مهم کارفرمایان بر اساس فصل چهارم قانون کار رعایت پروتکل های بهداشتی است، ادامه داد: رعایت پروتکل های بهداشتی تامین وسایل حفاظت فردی ، آموزش  نحوه استفاده از این وسایل و نظارت بر استفاده صحیح از این وسایل از جمله وظایف کارفرمایان است .
وی در ادامه افزود : طبیعی است که تخلفات از این اصول باعث معرفی متخلفان به دستگاه های قضایی خواهد شد. البته از طرف دیگر نیز کارگران وظیفه دارند که از این وسایل به درستی استفاده کرده و  الزامات را رعایت کنند.
معاون روابط کار وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: پیش از این یکی از دغدغه های کارفرمایان برای تامین تجهیزات بهداشتی برای کارگران بود که به لطف خدا در حال حاضرو با افزایش ظرفیت تولید کارخانجات و همچنین تبدیل خط های تولیدی و دیگر واحدهای تولیدی این مشکل برطرف شده و حالا مساله مهم این است که هم کارگر و هم کارفرما پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.
ضرورت حمایت از نیروی انسانی و کارگران خطوط تولید در شرایط شیوع ویروس کرونا
معاون روابط کار وزارت تعاون ، کارورفاه اجتماعی  بر ضرورت حمایت از نیروی انسانی و کارگران خطوط تولید در شرایط شیوع ویروس کرونا تاکید کرد . 
 شاکرمی همچنین  در بازدید از گروه صنعتی مگاموتور عصر چهارشنبه از خطوط تولید موتور گیربکس و اکسل بازدید  و شرایط بهداشتی کارگران در محیط کار را بررسی کرد .
وی  با اشاره به تاثیر شیوع ویروس کرونا بر مسائل اقتصادی گفت : مساله مهم در این شرایط این است که از تولید و اشتغال با محوریت حفظ سلامتی نیروی کار مراقبت کنیم که خوشبختانه وسایل و تجهیزات لازم برای این مساله هم فراهم است.
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به مسئولیت اجتماعی مدیران کارخانجات بزرگ در قبال حفظ سلامت شهروندان و نیروی کار خود، بر ضرورت حمایت از نیروی انسانی و کارگران خطوط تولید در شرایط شیوع ویروس کرونا تاکید کرد.
درادامه این بازدید معاون روابط کار وزارت تعاون  با کارگران فعال در خطوط تولید گفت و گو کرد و جویای جزئیات رعایت پروتکل های بهداشتی توسط کارفرمایان شد.
شاکرمی  اقدامات مدیران این مجموعه در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی و تامین حفاظت فردی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی را رضایت بخش اعلام دانست .
۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۱:۴۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید