اخبار

بازرسی از معدن زغالسنگ نگین لاویج اسپادانا در استان مازندران

بازرسی از معدن زغالسنگ نگین لاویج اسپادانا در استان مازندران
بازدید مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران از تونل اصلی و راسته لایه یک و دو و اکلون های آن، وضعیت گاز سنجی و هواسازی و سایر نکات ایمنی

معدن زغالسنگ نگین لاویج اسپادانا در منطقه لاویج شهرستان نور، با حضور اصغری، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران، نوری، رییس اداره بازرسی کار و شاهوردیان بازرس کار آن شهرستان بازرسی شد؛ در این راستا از تونل اصلی و راسته لایه یک و دو و اکلون های آن، وضعیت گاز سنجی و هواسازی و سایر نکات ایمنی به طول حدود یک کیلومتر بازدید صورت گرفت.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران در حاشیه این بازدید و در گفتگو با مدیرعامل و کارگران این معدن طی سخنانی اظهار کرد: سال گذشته عملکرد بسیار خوبی توسط بازرسان کار در بازدید از کارگاه های پر خطر ثبت شده است و این مهم در سال 99 قطعا تشدید خواهد شد.
وی افزود: هدف ما از این بازدیدها ارائه آموزش ها، مشاوره ها و نکات لازم جهت انجام اقدامات پیشگیرانه در کارگاه ها می باشد تا شاهد کاهش حوادث ناشی از کار در استان باشیم.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران تصریح کرد: از سال 92 تا کنون برای بیش از ۲۸ هزار کارگر ساختمانی و هزاران نفر از پیمانکاران و مهندسین به صورت مستقیم و با موضوع ایمنی کار، دوره آموزشی برگزار کردیم و همیشه در این زمینه از برترین ها در کشور هستیم.
وی ادامه داد: برگزاری اینگونه از کلاس های آموزشی تخصصی موجب شده که امروزه در استان مازندران کسی نمی تواند بگوید که از ایمنی کار چیزی نمی داند، در واقع با برگزاری دوره های آموزشی مستمر و اطلاع رسانی های گسترده از طریق بازرسان کار، انجمن های مربوطه و این اداره کل موفق شدیم آگاهی مردم شریف استان را در بحث ایمنی کار افزایش دهیم.
اصغری با اشاره به اجرای طرح تشدید بازرسی از کارگاه های معدنی و پر خطر درر استان مازندران، خاطرنشان کرد: کارگاه هایی که نواقص ابلاغ شده توسط بازرسان کار را اصلاح ننمایند و یا الزامات ایمنی را رعایت نکنند قطعا در اجرای ماده 105 قانون کار تعطیل خواهند شد.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران تأکید کرد: کار در معادن و علی الخصوص معادن زغالسنگ جزو مشاغل سخت و زیان آور محسوب می شود و این اداره کل صورت ویژه ای اقدامات لازم را برای تسهیل امور مرتبط با این کارگران خدوم انجام خواهد داد.
وی در پایان با تقدیر از زحمات بهره بردار این معدن در زمینه رعایت الزامات ایمنی گفت: در بازدید از این معدن شاهد وضعیت بسیار خوبی از نحوه گاز سنجی، استحکام تونل ها، تعبیه دویل های مختلف جهت تهویه هوا و سایر الزامات ایمنی بودیم که خود می تواند الگویی مناسب برای سایر معادن در استان باشد. 

۸ تیر ۱۳۹۹ ۲۲:۳۰
اداره کل بازرسی کار |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید