اخبار

معاون روابط کار: مواجهه مسیر حفر تونل با سفره گازی پنهان دلیل اصلی حادثه بوده است

معاون روابط کار: مواجهه مسیر حفر تونل با سفره گازی پنهان دلیل اصلی حادثه بوده است
"حاتم شاکرمی "، معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با ابراز تاسف از ریزش معدن هجدک استان کرمان، کشته شدن چهار تن از کارگران در این حادثه را تسلیت گفت و اظهار داشت: با دستور وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی، تیم بازرسی برای بررسی موضوع به محل حادثه اعزام شد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون ، کارورفاه اجتماعی شاکرمی تصریح کرد : این حادثه حدود ساعت ۱۱ و ۳۰ دقیقه پیش از ظهر روز گذشته 16 شهریور ماه رخ داده و بخشی از تونل به طور ناگهانی هنگام حفاری ریزش کرده است.
وی تاکید کرد: بررسی میدانی اولیه بازرسان کار نشان می دهد؛ با توجه به شواهد، حادثه به احتمال زیاد به دلیل شرایط خاص زمین شناسی و غیرقابل پیش بینی آن معدن و مواجهه مسیر حفر تونل با یک سفره گازی پنهان در لایه های سنگی رخ داده است.
شاکرمی افزود: در اثر این اتفاق، حجم زیادی از گازهای نهفته در معدن، آزاد شده و باعث ریزش موضعی تونل شده است.
معاون روابط کار وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد : سوابق بهره برداری از آن معدن نشان می دهد؛ بازرسی های مستمر از معدن صورت گرفته  و در اواخر تیرماه نیز این مهم انجام شده است.
وی با بیان اینکه از نگاه ساختارهای ایمنی عملیاتی، پیمانکار معدن از وجود مسئول فنی و ایمنی ذی صلاح و نیز تاییدیه صلاحیت ایمنی پیمانکاری برخوردار بوده است افزود: در زمان عملیات استخراجی نیز مسئول ایمنی و مهندس معدن حضور داشته که متاسفانه در این حادثه غیرمترقبه  فوت نموده است. 
شاکرمی ادامه  داد : در حال حاضر حسب بازرسی مجدد عصر روز جاری 17 شهریور ماه از محل حادثه توسط بازرسان کار استان، به دلیل ریزش زغال سنگ در تونل و افزایش غلظت گاز متان در محیط، دستور تعطیلی معدن مذکور صادر شده است.
معاون روابط کار، بازگشایی مجدد معدن را منوط به تامین شرایط ایمنی استاندارد ،باربرداری، تحکیم تونل با سیستم نگهداری و دستور مقام قضایی دانست.
شاکرمی ضمن اعلام همدردی با حادثه‌دیدگان و خانواده‌های آنان ابراز امیدواری کرد: هر چه سریع تر بهبودی  و عافیت کامل برای تنها مصدوم این حادثه حاصل شود.
معدن هجدک از معادن فعال استان کرمان  و در فاصله ۷۰ کیلومتری راور و ۶۰ کیلومتری زرند واقع شده که در این حادثه متاسفانه 4 تن فوت و یک نفر نیز مجروح شده که حال وی مناسب گزارش شده است.
۱۷ شهریور ۱۳۹۹ ۲۰:۱۵
کد خبر : ۲۱۸,۶۵۴
کلیدواژه ها: حادثه هجدک کرمان,.معاون روابط کار,حاتم شاکرمی
۱۷ شهریور ۱۳۹۹ ۲۰:۴۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید