اخبار

پلمپ ۷۵ کارگاه در استان خوزستان، در راستای اجرای ماده ۱۰۵ قانون کار

پلمپ ۷۵ کارگاه در استان خوزستان، در راستای اجرای ماده ۱۰۵ قانون کار
۷۵ کارگاه به علت شرایط خطرناک محیط کار و عدم توجه به تذکرات بازرسان کار در استان خوزستان پلمپ شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خوزستان، ارسلان غمگینT مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خوزستان با اعلام خبر تعطیلی کارگاه های ناایمن در استان خوزستان، اظهار کرد: به منظور اجرای ماده ۱۰۵ قانون کار و در جهت صیانت از نیروی کار و حفظ سلامت و ایمنی کارگران، از ابتدای سال ۱۳۹۹ تا کنون، تعداد ۷۵ کارگاه ناایمن توسط بازرسان کار شناسایی و با دستور مقام  قضایی تا رفع نواقص و تذکرات داده شده پلمپ شدند. وی افزود: در مسیر اجرای این ماده قانونی هیچگونه مسامحه ای با کارفرمایانی که آیین نامه های ایمنی و حفاظت فنی را رعایت نکرده اند و جان کارگران را به خطر می اندازند صورت نمی گیرد.

غمگین تصریح کرد: ابلاغ جدید ریاست قوه قضاییه از سوی اداره کل بازرسی به استانها ارسال شد و این دستورالعمل به تمامی بازرسان کار استان و ادارات اجرایی در جهت صیانت از نیروی کار ابلاغ شده و برهمین اساس بازرسان کار با جدیت بیشتری در بازرسی های خود با کارگاه های خاطی برابر مقررات برخورد قاطع خواهند کرد.
وی به کارفرمایان توصیه کرد: نسبت به ایمن سازی محیط کارگاه های خود که کارگران در آن مشغول هستند اقدام کنند، درغیراینصورت بنا به ماده ۱۰۵ قانون کار و ماده ۶ دستورالعمل جدید ریاست قوه قضاییه با این کارفرمایان و کارگاه ها برخورد سریع و قاطع صورت خواهد گرفت.                          

 

                       

۱۳ دی ۱۳۹۹ ۱۷:۵۷
اداره کل بازرسی کار |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید