اخبار

با حضور مدیرکل بازرسی کار برنامه 5 ساله همکاری‌های ایران و عراق در حوزه روابط کار در کمیته مشترک دو کشور بررسی شد

با حضور مدیرکل بازرسی کار برنامه 5 ساله همکاری‌های ایران و عراق در حوزه روابط کار در کمیته مشترک دو کشور بررسی شد

با حضور مدیرکل بازرسی کار  برنامه 5 ساله همکاری‌های ایران و عراق در حوزه روابط کار در کمیته مشترک دو کشور بررسی شد

برنامه 5 ساله همکاری‌های ایران و عراق در حوزه روابط کار در کمیته مشترک دو کشور در حوزه روابط کار با حضور علی مظفری، مدیرکل بازرسی کار، علی حسین شهریور، مدیر کل امور بین‌الملل و علاءالدین ازوجی، مدیرکل توسعه اشتغال و نمایندگان سازمان آموزش و حرفه‌ای و سازمان تامین اجتماعی مورد طرح و بررسی قرار گرفت. در این جلسه که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار گردید، مدیر کل امور بین الملل با اشاره به حجم بالای روابط تجاری و تردد اتباع دو کشور و در هم تنیدگی روابط دو ملت، بر ضرورت استفاده از ظرفیت های موجود دو وزارتخانه برای ارتقای سطح تعاملات و روابط دو کشور تاکید شد. 

وی با بیان اینکه تعامل و همکاری با کشورهای همسایه در اولویت این وزارتخانه است افزود: همکاری در حوزه‌های روابط کار، بهزیستی و حمایت های اجتماعی، بیمه ها و نظام بازنشستگی و آموزش های فنی و حرفه ای موجب تعمیق و توسعه روابط دو کشور خواهد شد.

شایان ذکر است؛ کمیته مشترک میان دو کشور بر اساس بیانیه‌های مشترک سال‌های 1392 و  1394  و یا هدف توسعه برنامه اقدام مشترک همکاری های پنج ساله بین دو کشور در حوزه‌های روابط کار، کارآفرینی و اشتغال، رفاه اجتماعی و آموزش‌های فنی و حرفه ای تشکیل گردیده است و مقرر شد طی 20 روز آینده، نشست بعدی کمیته مشترک برای نهایی کردن سند برنامه برگزار و مقدمات امضای آن فراهم شود.

در این دیدار، رائد جبار باهض، رئیس هیئت عراقی با تاکید بر توانمندی‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی جمهوری اسلامی ایران در حوزه های مختلف، از همکاری های مشترک و دوجانبه و همچنین انتقال تجارب و دانش در تمامی این حوزه ها استقبال نمود.

۱۹ دی ۱۳۹۹ ۱۶:۲۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید