اخبار

حاتم شاکرمی در منطقه معدنی پروده خراسان جنوبی: حوادث منجر به فوت در معادن استان خراسان جنوبی نسبت به سال گذشته ۵۰ درصد کاهش داشته است

حاتم شاکرمی در منطقه معدنی پروده خراسان جنوبی: حوادث منجر به فوت در معادن استان خراسان جنوبی نسبت به سال گذشته ۵۰ درصد کاهش داشته است
معاون روابط کار وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی با حضور در منطقه معدنی پروده و شرکت معدنجو از نزدیک به بررسی موانع و مشکلات این شرکت پرداخت و ضمن ابراز خرسندی از اقدامات ارزشمند در این واحد گفت: خوشبختانه با وجود تحریم‌ها و محدودیت ها، این واحد توانسته قدم‌های خوبی برای ارتقای ایمنی در معدن بر دارد.

به گزارش روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی، حاتم شاکرمی با اشاره به استفاده از روش های سنتی ۵۰ ساله برای استخراج گفت : امروز  برای ارتقای بهره‌وری و حفظ سلامت نیروی کار باید به سمت استفاده از روش‌های نوین و مکانیزه برویم .
وی در ادامه  خاطر نشان کرد: بهره وری یک معدن مکانیزه می تواند تا ۹۰ برابر یک معدن سنتی باشد. لذا شرکت‌های دانش‌بنیان برای این مهم باید به کمک معادن بیایند تا بتوانیم به روش های پیشرفته مکانیزاسیون برای استخراج در معادن دست پیدا کنیم.
شاکرمی گفت: با توجه به اینکه استخراج معادن به صورت سنتی بوده اما با همکاری مدیران این معادن و دیگر معادن در استان‌های کرمان، البرز و مرکزی امسال با همه محدودیت‌ها حوادث منجر به فوت در معادن حدود ۲۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است.
وی افزود: حوادث منجر به فوت در معادن استان خراسان جنوبی نیز نسبت به سال گذشته ۵۰ درصد کاهش داشته است .
شاکرمی خاطرنشان کرد: یکی از سیاست های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این حوزه این است که مطابق با ساختارهای استاندارد بین المللی در موضوع ایمنی کار حرکت کند و در این راستا لایحه الحاق جمهوری اسلامی ایران به مقاوله نامه ۱۷۶ سازمان بین المللی کار با عنوان ایمنی و بهداشت در معادن است که  خوشبختانه در دولت تصویب شد و بعد از امضای ریاست جمهوری برای تصویب به مجلس فرستاده شد.
به گفته وی این لایحه زمینه استفاده دانش فنی در اختیار سازمان‌های بین‌المللی از جمله ILO را فراهم می کند تا از این دانش بتوان در تجهیزات ایمنی استاندارد بهره گرفت.
شاکرمی به امضای تفاهم نامه سال گذشته با ایمیدرو تفاهم‌ در زمینه آموزش  اشاره کرد و گفت: ما آمادگی داریم که تمام ظرفیت خود را در صورت تمایل انجمن زغالسنگ در زمینه آموزش به کار ببندیم.
معاون روابط کار با تاکید بر ایجاد زیرساخت ها در زمینه مکانیزاسیون معادن در سطح ملی و استانی گفت: یکی از اولویت های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی صیانت از سلامت نیروی کار و با توجه به مطالعاتی که انجام شده ما نیازمند تاسیس مراکز امداد و نجات در مناطقی هستیم که معادن ما بیشتر در آن متمرکز است .
وی گفت : مقدمات تاسیس این مراکز در استان کرمان فراهم شد و امیدواریم مدیران و دست اندرکاران  وزارت  صمت  با همکاری استاندار خراسان جنوبی تاسیس این مراکز را در اولویت های کاری خود قرار دهند.
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان و در پاسخ به مشکلات مطرح شده از جمله کارهای سخت و زیان آور گفت: اصلاح آیین نامه کارهای سخت و زیان آور با همکاری شورای گفت وگو  از اقدامات در دست اجرای این معاونت است.

۶ بهمن ۱۳۹۹ ۱۵:۲۷
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید