اخبار

یکصد و شصت و ششمین جلسه شورای عالی حفاظت فنی در تاریخ 1399/12/11 برگزار گردید.

یکصد و شصت و ششمین جلسه شورای عالی حفاظت فنی در تاریخ 1399/12/11 برگزار گردید.
یکصد و شصت و ششمین جلسه شورای ‌عالی حفاظت فنی (هفتمین جلسه شورای عالی حفاظت فنی در سال 1399) از ساعت 9:00 الی 11:00 روز دوشنبه مورخ 1399/12/11 در محل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تشکیل گردید. ​

یکصد و شصت و ششمین جلسه شورای ‌عالی حفاظت فنی (هفتمین جلسه شورای عالی حفاظت فنی در سال 1399) از ساعت 9:00 الی 11:00 روز دوشنبه مورخ11 / 12 /1399 در محل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تشکیل گردید.

 

 به گزارش دبیرخانه شورای عالی حفاظت فنی،  "حاتم شاکرمی" معاون روابط کار و رییس شورای‌ عالی حفاظت فنی در یکصد و شصت و ششمین نشست شورا ضمن تشکر و قدردانی از حضور  فعال اعضای شورای عالی در تمامی جلسات، علیرغم شرایط همه گیری کرونا، به تدوین و بازنگری آیین نامه‌های متعدد در شورای عالی حفاظت فنی، به عنوان نمونه به 2 آیین نامه ایمنی در تونل سازی و ایمنی در جایگاه‌های عرضه سوخت در شورای عالی حفاظت فنی  اشاره و آن‌ها را از دستاوردهای مهم  آن شورا برشمردند.

حاتم شاکرمی، به صدور 100 مجوز آموزش ایمنی به بخش خصوصی توسط مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار در سال جاری اشاره کرده و این اقدام از اقدامات موثر در توسعه فرهنگ ایمنی در سطح جامعه می‌باشد.

در ادامه علی مظفری، مدیر کل بازرسی کار و دبیر شورای ‌عالی حفاظت فنی نیز ضمن ارائه گزارشی از مصوبات چهارمین جلسه شورای سیاستگذاری مشاوران حفاظت فنی در خصوص نحوه اخذ تأییدیه ایمنی درجایگاه‌های عرضه سوخت و همچنین تعرفه توافق شده برای ارائه خدمات در جایگاه­های عرضه سوخت حسب آیین­ نامه مرتبط هیئت دولت، از حضور ارزشمند اعضای شورای عالی حفاظت فنی در کمیته های تخصصی و شورا قدردانی نمود.

 سپس دستور کار جلسه شامل اعلام زمان تمدید موقت اعتبار پروانه مشاوران حفاظت فنی حقیقی و حقوقی و بررسی آیین نامه ایمنی در انبار کالا ارسالی از سوی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها بررسی و تصمیم­گیری گردید و بر اساس تصمیم متخذه در این جلسه، اعتبار پروانه مشاوران حفاظت فنی حقیقی و حقوقی با توجه به توضیحات ارائه شده از سوی رییس محترم مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار، تا پایان خرداد ماه 1400 به صورت موقت تمدید گردید.

   در خصوص مطالب ارسالی از سوی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور پیرامون ایمنی در انبار کالا، نیز مقرر گردید؛ بخشی از مواد احصا شده از مطالب ارسالی از سوی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشورکه قابلیت الحاق به آیین نامه‌­های حفاظت فنی، موضوع ماده 85 قانون کار را دارند، به آیین نامه‌های مربوطه الحاق شوند.

۱۲ اسفند ۱۳۹۹ ۰۹:۱۳
اداره کل بازرسی کار |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید