اخبار

دوازدهمین جلسه کمیته بهداشتی، فرهنگی و اجتماعی پیشگیری از بیماری کرونا در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار گردید.

دوازدهمین جلسه کمیته بهداشتی، فرهنگی و اجتماعی پیشگیری از بیماری کرونا در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار گردید.
دوازدهمین جلسه کمیته بهداشتی ، فرهنگی و اجتماعی، 25 اسفند ماه سال جاری با حضور معاون فرهنگی و اجتماعی ، مدیر کل بازرسی کار ، مدیران کل معاونت روابط کار ، نمایندگان معاونت های مرتبط سازمان تأمین اجتماعی ، نمایندگان تشکل های کارگری و کارفرمایی و نماینده وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی برگزار گردید .

 

در این جلسه ؛علی مظفری، مدیر کل بازرسی کار و دبیر شورایعالی حفاظت فنی ضمن توضیحاتی در خصوص اقدامات نظارتی و حمایتی حوزه معاونت روابط کار در طی یک سال گذشته در خصوص " پیشگیری از همه گیری بیماری کرونا در جامعه کار و تولید "، " حمایت از نیروی کار و کارگاههای تحت تاثیر عواقب بیماری مذکور" و " پایش نتایج بررسی فعالیتهای بهداشتی کارگاههای مورد بازرسی از حیث کمیت و کیفیت "، پیگیری اولویت بازرسان کار جهت انجام واکسیناسیون کشوری بدلیل ماهیت کاری این رشته شغلی و پاسخ وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و تصمیمات متخذه در ستاد ملی کرونا، توضیحاتی از سوی مدیر کل بازرسی کار ، ارایه نموند.

نماینده وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی نیز ضمن ارایه اقدامات آماری مربوط به بازرسی های وزارت مذکور با موضوعیت بنگاههای اقتصادی ، برخی از برنامه های بهداشتی در کارگاههای فعال کشوری را بیان نمودند .

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت متبوع ضمن تقدیر از بازرسان کار کشوری به لحاظ اقدامات ارزشمند نظارتی در شرایط بحرانی کشور و نتایج حاصله در قطع زنجیره همه گیری بیماری کرونا در بنگاههای اقتصادی ، اقدامات حوزه روابط کار را در زمینه مدیریت بحران  در سال جاری بی نظیر توصیف نمودند .

در این جلسه مقرر گردید ، اقدامات و پیشنهادات کاربردی سازمان تامین اجتماعی در خصوص فعالسازی خانه های بهداشت بنگاههای اقتصادی در جلسه بعدی کمیته مورد طرح و ارزیابی قرار گیرد .

نحوه پرداخت دستمزد به کارگران مشکوک و یا مبتلا به بیماری کرونا که دارای استراحت پزشکی و تایید پزشک معتمد سازمان تامین اجتماعی که نیازمند زمان بیشتری جهت استراحت می باشند اعلام گردید و مقرر شد ، به کمیته های متناظر استانی ابلاغ گردیده و تاکید شود مقررات مربوط به پرو تکل های بهداشتی در این زمینه به کارفرمایان مستمراً اطلاع رسانی گردد .

از نتایج حاصله برگزای جلسات کمیته بهداشتی ، فرهنگی و اجتماعی، تکریم برخی از کارفرمایان سلامت محور و مسئولیت پذیر در حوزه پیشگیری و کاهش بیماری کرونا و خانه های بهداشت کارگری برتر ، از سوی مقام عالی وزارت و معاون روابط کار طی مراسمی بوده است .

۲۷ اسفند ۱۳۹۹ ۱۳:۰۸
اداره کل بازرسی کار |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید