اخبار

برگزاری دومین جلسه ویدیو کنفرانس اداره کل بازرسی کار در سال جاری با حضور مدیر کل بازرسی کار و رؤسای ستادی و اجرایی

برگزاری دومین جلسه ویدیو کنفرانس اداره کل بازرسی کار در سال جاری با حضور مدیر کل بازرسی کار و رؤسای ستادی و اجرایی
بدنبال برگزاری سلسله جلسات " پایش وضعیت ایمنی در کارگاههای کشور" با موضوع " بررسی مشکلات و چالش های اجرایی و پیش روی حوزه بازرسی کار" در تاریخ 1400/11/9 برگزار گردید .

در این جلسه علی مظفری، ضمن تاکید بر برنامه ریزی دقیق و مبتنی بر اولویت های مشخص در بازرسی از کارگاه ها و بهره مندی حداکثری از اطلاعات بنگاه های اقتصادی ارسالی به ادارات اجرایی در تدوین برنامه های بازرسی، خواستار بررسی شاخص‌های برنامه های عملیاتی سال آینده و ارایه بازخوردهای اجرایی شدند.

در خصوص موضوع ترک فعل مطابق با بخشنامه صادره قوه محترم قضائیه مباحثی طرح گردید و مقرر گردید مصادیق موارد مرتبط در واحدهای اجرایی جهت اتخاذ سیاست های کلان مدیریتی به ستاد اعلام گردد .

در این جلسه علاوه بر استماع نظرات برخی از روسای ادارات اجرایی و ستادی بازرسی کار استانها پیرامون مشکلات پیش روی حوزه بازرسی کار از جمله کثرت کارگاه های ساختمانی و صنفی و مشکلات مبتلابه در برنامه ریزی های بازرسی های ادواری، مدیر کل بازرسی کار پیرامون برنامه های دستاوردمحور در راستای رفع برخی چالش های عملکردی در واحدهای اجرایی از جمله انتقال دبیرخانه مشاغل سخت و زیان آور، پیگیری تحقق مطالبات ابزاری و حقوقی بازرسان کار از مبادی ذیربط، تدوین آیین نامه های مربوط به مقاوله نامه 155 ( ایمنی و بهداشت شغلی) – آیین نامه ارزیابی ریسک و تدوین چک لیست های خود اظهاری جهت جانمایی در سامانه جامع روابط کار، مباحثی را مطرح و خواستار همکاری ادارات اجرایی در این خصوص شدند.

تاکید بر بررسی های قانونی مقررات کار و صدور ابلاغیه در کلیه بازرسی های موردی از سوی بازرسان کار که به هر دلیلی به کارگاه مراجعه می نمایند، از جمله موارد مطروحه از سوی مدیر کل بازرسی کار در این جلسه بود .

۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۸:۲۱
اداره کل بازرسی کار |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید