اخبار

بازنگری آیین نامه چگونگی بازرسی کار در نشست شورای‌ عالی حفاظت فنی

بازنگری آیین نامه چگونگی بازرسی کار در نشست شورای‌ عالی حفاظت فنی
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بیش از ۲۰ سال از تصویب آئین نامه چگونگی بازرسی کار می‌گذرد و در راستای حذف تعارض منافع و شفافیت امور اجرایی ضابطان دولت ناظر بر اجرای امور حاکمیتی در کارگاه های کشور، این آیین نامه مورد بررسی و بازنگری قرار گرفت.
بازنگری آئین نامه بازرسی کار در نشست شورای‌ عالی حفاظت فنی
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «علی حسین رعیتی فرد» در یکصد و هفتاد و پنجمین نشست شورای‌ عالی حفاظت فنی با اشاره به ضرورت اصلاح آئین نامه چگونگی بازرسی کار موضوع تبصره ماده ۹۹ قانون کار گفت: بیش از ۲۰ سال از تصویب این آئین نامه می گذرد و در راستای حذف تعارض منافع و شفافیت امور اجرایی ضابطان دولت ناظر بر اجرای امور حاکمیتی در کارگاه های کشور، این آیین نامه مورد بررسی و بازنگری قرار گرفت.
وی افزود: امروز با اخذ نظر اعضای شورای عالی حفاظت فنی اصلاحات نهایی اعمال گردید و برای تایید در اختیار مقام عالی وزارت قرار خواهد گرفت.
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در این نشست همچنین پیشنهادات هیأت مقررات زدایی در خصوص آیین نامه مشاوران و خدمات دهندگان حفاظت فنی و ایمنی طرح و مقرر گردید بازنگری آیین نامه مورد اشاره با رویکرد تسهیل و حذف مقررات زائد در کمیته تخصصی شورا مورد بررسی قرار گیرد.
رعیتی فرد افزود: از دیگر مصوبات در این جلسه حذف تعدادی از شرایط عمومی کارشناسان فنی مجاز از جمله تابعیت ایرانی، ارائه گواهی عدم سوء پیشینه، حذف آزمون ورودی و جایگزینی آن با یک دوره آموزش تخصصی و همچنین حذف اقرار نامه محضری مبنی بر عدم اشتغال متقاضی در دستگا‌ه‌های دولتی بود که با اخذ نظر اعضای شورا مورد تأیید و تصویب قرار گرفت.
۱۶ اسفند ۱۴۰۰ ۱۷:۴۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید