اخبار

استخدام 800 بازرس کار از دولت و مجلس درخواست شده که در دست پی گیری است .

استخدام 800 بازرس کار از دولت و مجلس درخواست شده که در دست پی گیری است .
مدیرکل بازرسی کار وزارت تعاون، کار ور فاه اجتماعی گفت : استخدام 800 بازرس کار از دولت و مجلس درخواست شده که در دست پی گیری است .محمد اصابتی مدیرکل بازرسی کار وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی درهمایش بازرسان کار کشور که در کرمان برگزار گردید گفت : بر اساس ماده 96 قانون کار نظارت بر حسن اجرای مقررات ناظربر شرایط کار و مقررات حمایتی مربوط به کارهای سخت و زیان و اجرای صحیح آئین نامه ودستورالعمل های ایمنی و حفاظت فنی بر عهده بازرسان کار است .

وی تصریح کرد : با توجه به وجود 800 بازرس کاردرسراسرکشور و حدود دو میلیون و 300 هزار کارگاه ، بازرسان کار هر پنج سال و نیم یک بار می توانند از هر واحد بازرسی کنند .

وی ادامه داد : سال گذشته حدود 400 هزار بازرسی از سراسر کشور داشتیم که در برخی از کارگاه ها که دارای ریسک بالاتری است مانند معادن به دلیل احتمال خطر بیشتر بر اساس برنامه زمان بندی بازدید بیشتری صورت می گیرد .

آقای اصابتی اظهار کرد : در بازرسی ها نمی توان یک واحد کوچک را با یک واحد بزرگ به طور یکسان در نظر گرفت ومواردی دررابطه بامسائل حفاظت فنی و همچنین شرایط کار در ماده 96 وجود دارد که بازرسی ها در این زمینه براساس اولویت انجام می شود .

وی افزود : اتفاقات مربوط به حوادث ناشی از کار بر اساس ضریب شیوع به ازای هر صد هزار کارگر درجهان بررسی می شود که ضریب شیوع حوادث ناشی از کار در کشور ما از سال 86 که 160 مورد بوده  به 94 در پایان سال 90 رسید ه و آمار تامین اجتماعی نیز هفت درصد کاهش در سال 90 نسبت به سال 89 را نشان می دهد .

مدیرکل بازرسی کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد : برخی مشاغل به طور ذاتی سخت و زیان آور هستند که می توان به کار در معادن زیرزمینی و کار در ارتفاع بالای شش متر اشاره کرد و در بعضی از مشاغل نیاز به آلاینده سنجی و بررسی است .

وی افزود : آیین نامه معدن بازنگری شده و در چند ماه اخیر در شورای عالی حفاظت فنی مطرح بود که انشا..الله در ماه های آتی در روزنامه رسمی  منتشر وجهت اجراابلاغ واطلاع رسانی می گردد

 


۵ آذر ۱۳۹۱ ۱۹:۴۸
اداره کل بازرسی کار |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید