اخبار

بیش از11000 کمیته حفاظت فنی وبهداشت کاردرسراسرکشور درواحدهای مشمول قانون کاردارای فعالیت هستند

محمد اصابتی مدیر کل بازرسی کار وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در همایش کمیته های حفاظت فنی و بهداشت کار استان لرستان در خرم آباد گفت: براساس آخرین اطلاعات موجودتعدادحوادث ناشی از کار در جهان سالانه317 میلیون نفر می باشد و روزانه 850 هزار نفر در جهان دچار حوادث کار می‎شوند که این مهم در کشورهای پیشرفته 25 درصد و در کشورهای فقیر 75 درصد است و کشورهای پیشرفته تصمیم دارند، تا سال 2020 حوادث ناشی از کار را 25 درصد کاهش دهند.

محمد اصابتی مدیر کل بازرسی کار وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در همایش کمیته های حفاظت فنی و بهداشت کار استان لرستان در خرم آباد گفت:

براساس آخرین اطلاعات موجودتعدادحوادث ناشی از کار در جهان  سالانه317 میلیون نفر می باشد و روزانه 850 هزار نفر در جهان دچار حوادث کار میشوند که این مهم در کشورهای پیشرفته 25 درصد و در کشورهای فقیر 75 درصد است و کشورهای پیشرفته تصمیم دارند، تا سال 2020 حوادث ناشی از کار را 25 درصد کاهش دهند.
وی افزود:تعدادفوتی درسال درجهان 2 میلیون و 340 هزار است که دو میلیون و 20 هزار آن مربوط به بیماری ناشی از کار و 320 هزار مورد حوادث ناشی از کار می باشد.
 محمد اصابتی با بیان اینکه یک حادثه منجربه فوت، 7 هزار روز کاری و 4 میلیارد تومان هزینه  مستقیم وغیرمستقیم و چهار تا هفت درصد تولید ناخالص ملی را در بر می
گیرد، اظهار کرد: عدم نظارت وعدم آموزش وشرایط ناایمن از علل مهم حوادث ناشی از کار در واحدهای کارگری است.
وی گفت: بروز حوادث و سوانح در محیط های کاری، سالانه خسارت هنگفتی را به اقتصاد و تولید کشور وارد می کند.

مدیرکل بازرسی کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه این آمار درکشورمان درسال 90نسبت به سال 89 حدود هفت درصد کاهش داشته، اظهار کرد: 80 تا 85 درصد از عوامل بروز حوادث در محیط های کاری، عامل انسانی است.

وی با بیان اینکه سهم مردان در بروز حوادث محیط های کاری 99 درصد است، گفت: 52 درصد از حوادث محیط کاری به دلیل نبود نظارت های کافی روی می دهد.
مدیرکل بازرسی کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت:بیشترین محدوده سنی شاغلان درگیر با حوادث محیط کار 20 تا 29 سال است.
ایشان  تعداد کمیته های حفاظت فنی و بهداشت کار در کشور را بیش از11 هزار  کمیته عنوان کرد و گفت: تعداد کمیته های حفاظت فنی کشور در سال 85 حدود پنج هزار واحد بوده است.
وی افزود: در سال گذشته 400 هزار مورد بازرسی ادواری و موردی از واحدهای کارگری کشور انجام شده است.

۱۴ آذر ۱۳۹۱ ۱۲:۴۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید